• Ekotopfilm- Envirofilm 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ekotopfilm- Envirofilm 2022.

Dňa 18.10.2022 sa žiaci našej školy spolu so svojimi pedagógmi zúčastnili medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm- Envirofilm v kine Úsmev. Témou tohto ročníka bol konzum a nutnosť znižovania odpadu na našej planéte, hlavne plastov. Filmy z celého sveta boli veľmi inšpiratívne odovzdali mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia.

• XV. ročník OĽP

• Do fotogalérie bol pridaný nový album XV. ROČNÍK CELOŠTÁTNEJ OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV žiakov odborných učilíšť

Dňa 12.10. 2022 sa konal XV. ročník celoštátnej súťaže Olympiády ľudských práv žiakov OU. Cieľom XV. ročníka bolo upriamiť pozornosť mladých ľudí na problematiku ľudských práv, konkrétne na právo na ochranu životného prostredia. Súčasne bola súťaž zameraná na skvalitňovanie komunikačných zručností v medziľudskej interakcii a na rozvíjanie informačno-komunikačných zručností žiakov so zdravotným znevýhodnením. Súťaž hodnotila porota zložená z predsedu a členov, ktorých menuje minister školstva a zo všetkých pedagógov zúčastnených škôl. Porota hodnotila jednotlivé družstvá podľa vopred vypracovaného súťažného poriadku. Súťaž sa skladá z teoretickej a praktickej časti. Teoretickú časť tvorí vedomostný test zložený z otázok z oblasti ekológie, ktorý vypracuje súťažné družstvo. Praktickú časť tvorili dve úlohy. Prvá časť bola vyrobiť „ekovýrobok“. Druhou úlohou súťažiacich družstiev bolo vyrobiť maximálne 5 párov „pierok“ z papiera a špajdle. Následne je potrebné ich vyzdobiť vhodným prírodným materiálom a doplniť o vlastné ekologické posolstvo. Vyrobené pierka boli následne použité na výrobu spoločných „Krídel EKOcti.“