• Juniáles v Domko DSS

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Juniáles v Domko DSS.

Dňa 14.6.2023 sme sa so žiakmi školy zúčastnili na Juniálese v Domku DSS. Program bol naozaj bohatý: priateľský futbalový zápas DOMKO vs Alejova, hod na kôš, klobúčiky, zemiakový kolotoč, šípky, hod do diaľky, bubny , tance, voľný mikrofón. Najväčší úspech mal však príchod hasičov, ktorí pripravili penovú šou.

• Záverečná skúška žiakov III. ročníka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záverečná skúška žiakov III. ročníka.

V dňoch 16.6.2023 - 19.6.2023 prebiehali na našej škole záverečné skúšky v odboroch: OBCHODNÁ PREVÁDZKA -  príprava, skladovanie a predaj tovaru,  CUKRÁRSKA VÝROBA, OPATROVATEĽSKÁ STAROSTLIVOSŤ V ZARIADENIACH SOCIÁLNEJ STAROSTLIVOSTI, STAVEBNÁ VÝROBA - murárske práce. Skúšky pozostávali z praktickej časti, kde sa overia praktické zručnosti a schopnosti žiaka vo vyžrebovanej téme a  teoretickej časti - overujú sa ústne vedomosti žiakov vo vyžrebovanej téme. Všetci žiaci skúšky úspešne absolvovali.  Gratulujeme

•  EXKURZIA -  MÚZEUM SOLIVAR, PREŠOV
            • EXKURZIA - MÚZEUM SOLIVAR, PREŠOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EXKURZIA - MÚZEUM SOLIVAR, PREŠOV.

Dňa 7.6.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili prehliadky múzea Solivar v Prešove. Solivar v Prešove je národná kultúrna pamiatka a patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky pochádzajúci zo 17. storočia. Žiaci sa dozvedeli nové poznatky o ťažbe, varení a balení soli v minulosti a v dnešnej dobe v regióne Prešov.

• KOŠICKÁ ŽUPNÁ PARALYMPIÁDA 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KOŠICKÁ ŽUPNÁ PARALYMPIÁDA 2023.

Dňa 2.6.2023 sa žiaci našej školy pod vedením p.uč. Lubyho zúčastnili KOŠICKEJ ŽUPNEJ PARALYMPIÁDY. S radosťou si zasúťažili v BOCCII, parastolnom tenise, parabadmintone, parahokeji, prekážkovom behu a v súťaži "SILNÁ RUKA". Cieľom nového projektu, ktorý pripravil Slovenský paralympijský výbor v spolupráci s ôsmimi župami, je priniesť paralympijský šport do všetkých regiónov Slovenska, zapojiť do neho zdravotne znevýhodnené deti a mládež a šíriť prostredníctvom športu paralympijské myšlienky.

SPRÁVY Z KOŠICKEJ ŽUPNEJ PARALYMPIÁDY Z TA3 SI POZRIETE  TU

• Návšteva knižnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva knižnice.

Dňa 30.5. 2023 sme so žiakmi školy v rámci výchovno - vzdelávacej činnosti navštívili „Knižnicu pre mládež mesta Košice - LitPark" na Kukučínovej ulici. Pani knihovníčka žiakom vysvetlila pravidlá požičiavania kníh, ako treba s knihami zaobchádzať a kde sa v knižnici nachádzajú. Cieľom návštevy bolo, aby si žiaci vytvorili pozitívny vzťah ku knihám.