• 14. ročník športovo-výtvarného podujatia „O pohár Martina Záhradníka“

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 14. ročník športovo-výtvarného podujatia „O pohár Martina Záhradníka“ .

Dňa 29. 5. 2024 naša škola opäť zorganizovala už 14. ročník športovo-výtvarného podujatia „O pohár Martina Záhradníka“ pod patronátom primátora mesta Košice. Na podujatí sa každoročne zúčastňujú zdravotne znevýhodnení žiaci z okresov Košice a Košice- okolie. Nehrajúcim kapitánom je Martin Záhradník, náš bývalý žiak, ktorého nadšenie a láska k futbalu vyvolala myšlienku uskutočniť toto podujatie, z ktorého sa následne stala tradícia. Pozvanie prijalo 7 družstiev. Pre účastníkov sme pripravili prekrásne dopoludnie. Na začiatku si žiaci zacvičili, potom si zahrali futbal miešaných družstiev a nakoniec si zasúťažili v rôznych disciplínach: ako bol beh pomedzi kuželky, prekážkový beh, hod loptičkou do kruhu, maľovanie na asfalt. Žiakom sa podujatie veľmi páčilo aj počasie nám prialo. Víťazmi boli všetky zúčastnené školy. Za výborný športový výkon získali diplom, pohár a loptu.

• XVII. ROČNÍK OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album XVII. ROČNÍK OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV .

Dňa 16.4.2024 sa na našej škole konal už XVII. ročník celoštátnej "OLYMPIÁDY ĽUDSKÝCH PRÁV" žiakov odborných učilíšť Slovenska. Témou tohto ročníka bolo: Právo na mier. Súťaž sa skladala z teoretickej a praktickej časti. Teoretickú časť tvoril vedomostný test v programe ALF zameraný na preverenie základných vedomostí z oblasti udržateľnosti pokoja a mieru. Praktická časť pozostávala zo 4 úloh. Zhotoviť a ozdobiť „SVIEČKU MIERU“ z medového plátu a doplniť ju posolstvom mieru. Na slepej mape „MAPE MIERU“ vyznačiť 5 oblastí, v ktorých dochádza k porušovaniu mieru. Treťou úlohou bol „BALÍK POMOCI“ z pripraveného zoznamu vybrať základné potreby na prežitie. Poslednou úlohou s názvom „SYMBOLY ZLA“ bolo spomedzi 40 symbolov vybrať tie, ktoré predstavujú, propagujú extrémizmus, intoleranciu a násilie. Nesúťažnou častou bolo pripomenúť si behy mieru ako posolstvo pripomínajúce dôležitosť jeho udržiavania. So súťažiacimi žiakmi sme si pripomenuli jeho hlavnú myšlienku aj my, a to zabehnutím /odkráčaním/ „minimini“ maratónu (približne 500 m). Olympiáda ľudských práv nie je len udalosť v živote mladého človeka. Prispieva k rozširovaniu kultúry zjednoteného sveta, ponúka svedectvá, priestor na diskusiu a dialóg na tému ľudské práva. Prináša prepojenia medzi mladými z Odborných učilíšť Slovenska a vzájomnú výmenu ich skúseností. Pretože počúvanie a porozumenie voči druhým sú nástrojom MIERU nielen vo veľkom svete, ale aj v našom každodennom živote.